Почетна Мода страница 3

Мода

Versace

Versace со смел стил во новата 2021

Versace го прославува лансирањето на својата машка колекција за сезоната пролет-лето 2021 година со соодветна кампања. Фотографирана од Mert & Marcus, кампањата како главно лице за претставување на машката колекција за оваа сезона го...
Вирџил Аблох

Вирџил Аблох со седум нови Off-White™ x Nike патики?

Вирџил Аблох го разгори пламенот, со објава на пикселизирана слика на неговата веб-страница. На сликата се гледаат седум пикселизирани „фигури“ под кои пишува „ACTUALLY PENDING“. Иако овој пост не е официјална потврда, сепак можно...
ANREALAGE Fendi

Fendi ја лансираше фотохроматската колекција, ANREALAGE

ANREALAGE, новата фотохроматска колекција на Fendi носи парчиња чувствителни на УВ светлина. Долгогодишното ценење на јапонската култура од страна на модната куќа резултираше со многу соработки со јапонски брендови. Овој пат за сезоната есен-зима...
Emporio Armani

Emporio Armani го покажа својот календар за 2021

V Magazine и Emporio Armani го покажаа својот календар за 2021, во кој секако акцент се става на долната облека. Модните списанија ја слават четириесетгодишнината од постоењето на италијанскиот бренд, а овој календар доаѓа...
SCRY

SCRY ја откри својата иновација што можете да ја носите

Основана во 2020 година, компанијата SCRY го откри својот изум, својата прва 3D печатена обувка Shuttle Shadow. Иновативното име доаѓа од прогресивниот развој што ги обединува уметноста, дизајнот, технологијата, културата и животната средина. Користејќи дигитален...
патики

Најскапи патики кои ја одбележаа 2020

Иако многу работи се случија во 2020, сепак светот на патиките имаше една од најинтересните и најпрофитабилни години. Без разлика дали станува збор за соработки на брендови, препродажби, нови модели, патиките доминираа уште еднаш....

Caviar го откри Golden Rock: PS5 покриен со 18К злато

Руската компанија Caviar ја откри својата креација наречена Golden Rock и претставува PS5 покриен со 18К злато кој вреди околу 2 милиони американски долари. Секоја поголема површина на конзолата е заменета со исклучителниот материјал...
Belstaff

Belstaff со воено инспириран стил за следната сезона

Belstaff ја претстави својата машка колекција за сезоната пролет-лето 2021. Секако за оваа сезона креативниот директор на брендот Шон Ленхард-Мур ни носи облека која е инспирирана од воената униформа. Според соопштението опуштената облека акцент...
Tiffany & Co.

Акционерите на Tiffany & Co. го прифатија новиот договор на LVMH

Едногодишната сага околу аквизицијата на Tiffany & Co. кон LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) конечно заврши со нов договор. Акционерите на американскиот бренд го одобрија постигнатиот договор кој се очекува да се финализира на...
Carl Gross

Carl Gross не потсети на неговата колекција за сезоната есен-зима 2020

Машката колекција за сезоната есен-зима 2020 германскиот моден бренд Carl Gross ја претстави со интересна снежна авантура на алпското одморалиште Sölden. Стилот познат за овој бренд со надморска висина од 1.368 метри прават магичен...

ПОПУЛАРНО