Мода

брадата

Дали брадата е одраз на машкоста?

Факт е дека брадата и мустаќите во голема мера може да го подобрат или нагрдат изгледот на мажот. Контурите на лицето и густината на брадата значително можат да влијаат врз тоа дали брадата на...
VERSACE

VERSACE ја претстави новата есенска машка колекција

Ова беше прва ревија за мажи на VERSACE откако куќата беше купена од Michael Kors Holdings Limited за повеќе од 2 милијарди долари. Иако Донатела Версаче не беше достапна за интервју на оваа модна...
патики

Најдобрите патики- јануари 2019

Со толку многу спортски обувки на пазарот, тешко е да се најдат оние кои вреди да се поседуваат и да се одвои еден дел од буџетот се со цел да изгледате убаво, модерно, но...
СЛОЕВИТО ОБЛЕКУВАЊЕ

Слоевито облекување со стил

Кога летото преминува во есен и кога зимата е во полна сила, време е за слоевито облекување. Слоевитоста со плетенини, елеци, шалови или поткошули - не е само практичен начин да се загрее, тоа...
dzemper

Џемпер – Сезонски главен играч

Плетенината е повеќе од само основа во секоја беспрекорна гардероба. Од неопходниот плетен џемпер до оној веќе износениот, секогаш постои простор за нов сет на зимски загревачи. Ако за оваа сезона сте заглавени во одлуката за...
тетоважи

Најдобри тетоважи со вселенски мотиви

Тетоважите со тема од вселената стануваат се попопуларни и се повеќе личности одлучуваат да го насликаат космосот на својата кожа. Овие тетоважи содржат прекрасни бои и мотиви кои можат да симболизираат се што ќе...
Timberland

Timberland слави 45 години од постоњето на „yellow boots” со специјална колекција

Првпрат претставени од страна на Сидни Шварц во 1973 година, жолтите чизми стануваат популарни заради својата водоотпорна конструкција. Всушност и самата желба на Сидни била да има чизми со кои ќе остане сув за...
FWS-MM-nn

Јубилејната колекција „Милион милји време“ на Лидија Георгиева за старт на Модниот Викенд

Стартот на осумнаесетиот Моден викенд беше пригодно означен со значајниот љубилеј од 20 години дизајнерска работа на нашата реномирана дизајнерка Лидија Георгиева. Новооткриената и луксузна локација на „F.A.M.E.`S”се покажа како исклучително погодно место за...
ТРЕНДОВИ

Најголемите трендови во машката мода за есен

Летото ни ги затвори вратите, а есента повторно ни носи студенило и замраченост, но и грижа околу новата прикладна сезонска облека, подеднакво и за трендовските зависници како и за сите останати Клучот за одржување на...
МАШКИОТ ГЕРДАН

Машкиот гердан во 2018-та

Доколку не сте налетале на кутијата за накит на вашата драга мајка кога сте биле мали или можеби сте прошетале низ Југоисточна Азија како Леонардо Ди Каприо на плажата, шансите се како маж дека...

ПОПУЛАРНО