Почетна Мода страница 2

Мода

Женски дизајнери кои ја обликуваат машката модна индустрија

Женски дизајнери кои ја обликуваат машката модна индустрија

Постои генерално погрешно верување дека горните ешалони на модната индустрија, особено машката мода, се доминирани од страна на жените. Во 2019 година, студијата од професионалната мрежа PricewaterhouseCoopers откри дека само 12,5 проценти од Fortune...
Prada Luna Rossa Ocean

Џејк Џиленхол е новото лице за парфемот Prada Luna Rossa Ocean

Најновиот производ кој доаѓа од моќниот бренд Prada, машкиот парфем Prada Luna Rossa Ocean е претставуван од актерот Џејк Џиленхол. Момчето за сите како што го нарекуваат актерот, се појавува пред објективот на фотографот...
Ray-Ban Aviator Solid Gold Limited Edition

Ray-Ban ги лансира легендарните Aviator со рамки од чисто злато

Ray-Ban Aviator се веројатно најпознатите и најпопуларните очила за сонце во светот. Со својата „олд-скул“ форма и безвременски стајлинг, „авијатичарките“ станаа култен моден додаток низ годините. Препознатливата силуета на Ray-Ban Aviator за првпат е развиена...
Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana со свежа интерпретација на колекцијата есен 2021

Брендот Dolce & Gabbana нуди свежа интерпретација на својот ексцентричен стил со кампањата есен-зима 2021 година. Овој пат Сицилија е земена како веќе позната, но повторно обмислена позадина за претставување на колекцијата. За оваа...
Адам Драјвер

Адам Драјвер е заштитно лице за новиот Burberry парфем Hero

Триесетиседум годишниот американски актер Адам Драјвер е лицето на кампањата на Burberry за парфемот Hero. Ова е првиот парфем на Рикардо Тици за брендот, за кој ќе рече „ја опфаќа модерната машкост, претставува игра...
Roberto Cavalli

Roberto Cavalli се враќа со колекција инспирирана од Мајк Тајсон

Roberto Cavalli се враќа со машка колекција за сезоната пролет-лето 2022, кое го означува новото поглавје на брендот со креативниот директор Фаусто Пулиси. Дизајнерот прави голем пресврт со колекција инспирирана од славниот боксер Мајк...
мода

Класика која не излегува од мода – Најдобрите поло маички

Кога станува збор за секојдневната мода, веќе е добро познато дека таа е циклична и дека трендовите практично се вртат во круг, во недоглед, се додека еден ден не се вратиме на самиот почеток... На...
Travis Scott x Dior

Travis Scott x Dior “B713” конечно пристигнаа

Прво откриени на Париската модна недела, сега можеме да ги видиме поблиску новите патики од долгоочекуваната колекција на Travis Scott x Dior. Новите Travis Scott x Dior "B713" имаат интересна силуета со светло сина...
Mytheresa

Mytheresa со нова машка колекција за сезоната Pre-Fall

Mytheresa ја очекува новата сезона со нејзината машка колекција за која веќе е подготвена кампања. Најновите ѕвезди на брендот се моделите Ван Гилс, Ел Кулали и Дидиба кои инспирираат во машката луксузна облека која...
Dsquared2

Dsquared2 со одредена спонтаност за почетокот на 2022

Dsquared2 ја претстави машката колекција колекцијата Resort 2022. По период од присилна изолација, и страв, конечно се врати желбата за средба со пријателите. Овој момент брендот го преточи во својата нова колекција отелотворувајќи ја...

ПОПУЛАРНО