Мода

Bvlgari

Bvlgari ја лансираше првата унисекс колекција на накит

Унисекс модата зафаќа се поголем замав. Истото почнува да се случува и со накитот. Мажите кои се појавуваат на црвениот тепих носат накит, на пример Мајкл Б. Јордан на Оскарите минатата година се појави...
NMD HU

NMD Hu линијата на Pharrell x Adidas станува подобра

Pharrell x Adidas продолжуваат да стануваат сè подобри во нивната соработка, па како нов додаток на нивната NMD Hu линија додадоа и новина наречена Pastel. Оваа новина опфаќа бои на патиките и тоа сина,...
Louis Vuitton

Louis Vuitton го покажа куферот кој го достави трофејот на NBA финалето

На почетокот на годината Louis Vuitton објави дека ги чека тригодишно партнерство со Националната кошаркарска асоцијација (NBA). За прослава на шампионите модниот бренд направи рачно изработен „куфер“ за светски познатиот трофеј. Овој куфер е...
„GAME OF THRONES“

„GAME OF THRONES“ новата колекција патики на Adidas

Од април оваа година обожавателите на серијата „GAME OF THRONES“ ќе можат да уживаат во новата колекција на патики од Adidas која доаѓа во 6 различни бои. Секоја патика претставува по една од 6-те...
Dior

Dior ја претстави колекцијата „Есен 2020“

Колекцијата „Есен 2020" на модната куќа Dior доаѓа со кампања инспирирана од Мајами. Продолжувајќи да го истакнува непогрешливиот графички идентитет на Шон Стиси, модната куќа овој пат за позадина на кампањата одбра тешка графика,...
Premier Bentley Mulliner Limited Edition

Premier Bentley Mulliner Limited Edition часовник

Оваа соработка помеѓу Breitling и Bentley Motors е обележување на 17 годишното партнерство кое го имаат овој производител на луксузни автомобили и Mulliner. Breitling го создаде Premier Bentley Mulliner Limited Edition, часовник кој е...
Louis Vuitton

Louis Vuitton ја заменува Модната недела во Париз со Шангај

Дизајнери од Loewe до Hermès, Gucci до Rick Owens, ги импресионираа љубителите на модата, купувачите и новинарите со видео презентации во различни формати. Но Абло, на Louis Vuitton има нешто друго на ум... Во...

Grand Seiko со лимитирано издание по повод 65 години од Godzilla

Јапонската марка за рачни часовници Seiko ги прославува 65-те години од појавувањето на Godzilla со ново издание на рачен часовник. Во 1950-те јапонските филмаџии на светот за прв пат му го претставија чудовиштето над сите...
Fendi

Fendi ќе ја отвори Модната недела во Милано овој септември

Италијанската модна куќа Fendi, која на 20 јуни направи спектакуларен концерт во Palazzo della Civiltà Italiana во Рим, со порака за повторното раѓање во рамките на заедницата по пандемијата, ќе ја отвори Модната недела...
Jil Sanders

Jil Sander со нова машка колекција за Пролет 2021

Jil Sander во новата машка колекција за сезоната Пролет 2021 ги истакнува чистите и влијателни линии. За креативните директори на брендот Луси и Лук Меер машката облека е нивна природна територија. Нивните принципи на...

ПОПУЛАРНО