Мода

dzemper

Џемпер – Сезонски главен играч

Плетенината е повеќе од само основа во секоја беспрекорна гардероба. Од неопходниот плетен џемпер до оној веќе износениот, секогаш постои простор за нов сет на зимски загревачи. Ако за оваа сезона сте заглавени во одлуката за...
Оскарите 2019

Најдобро облечените мажи на Оскарите 2019

Освен што ги видовме најдобрите филмски остварувања и познатите холивудски актери можевме да ги видиме и најдобрите модни остварувања. Гламурот и луксузот и овој пат беа присутни, а актерките и актерите ја одушевија јавноста...
Timberland

Timberland слави 45 години од постоњето на „yellow boots” со специјална колекција

Првпрат претставени од страна на Сидни Шварц во 1973 година, жолтите чизми стануваат популарни заради својата водоотпорна конструкција. Всушност и самата желба на Сидни била да има чизми со кои ќе остане сув за...
„Casual“

Водич за „Casual“ облекување

Што е „Casual“ кежуал облека? Вообичаено кежуал машката облека се преведува како удобност со стил. Тоа е облека која ќе ве направи да се чувствувате добро. Машкиот „casual dress code“ има јасно чувство за стил...
Nike

Патиките на Nike кои беа популарни во 1996 година повторно во продажба

Nike Air Force 1 „Python Snake“ од вчера можат да се најдат во продавниците. Она што ги прави овие патики уникатни и различни од класичните Air Force е змијската кожа од која е изработен...
тетоважи

Најдобри тетоважи со вселенски мотиви

Тетоважите со тема од вселената стануваат се попопуларни и се повеќе личности одлучуваат да го насликаат космосот на својата кожа. Овие тетоважи содржат прекрасни бои и мотиви кои можат да симболизираат се што ќе...
VERSACE

VERSACE ја претстави новата есенска машка колекција

Ова беше прва ревија за мажи на VERSACE откако куќата беше купена од Michael Kors Holdings Limited за повеќе од 2 милијарди долари. Иако Донатела Версаче не беше достапна за интервју на оваа модна...
канцеларијата

Како да не изгледате здодевно во канцеларија

Да се ​​издвоите од мноштвото останати во вашата канцеларијата е како да одите по тенка линија. Додека напредокот во кариерата е на врвот на Вашите приоритети, Вашиот изглед за работата која ја посакувате и...
ТРЕНДОВИ

Најголемите трендови во машката мода за есен

Летото ни ги затвори вратите, а есента повторно ни носи студенило и замраченост, но и грижа околу новата прикладна сезонска облека, подеднакво и за трендовските зависници како и за сите останати Клучот за одржување на...
Superman

Superman во новата BOSS Eyewear кампања

Ѕвездата на Superman, Henry Cavill, повторно соработува со Boss во новата пролет/лето 2019 кампања наречена #SharpenYourFocus. Британскиот актер се приклучи во лигата на амбасадори на познатиот германски бренд. Оваа кампања во соработка со фотографот Paul...

ПОПУЛАРНО