Мода

G-Star Raw

G-Star Raw ја претстави својата кампања за есен-зима 2020

Брендот G-Star Raw ја претстави својата кампања за есен-зима 2020, како поддршка на својата колекција „Hardcore Denim“. Со оваа кампања G-Star Raw го слави тексасот фокусирајќи се на „G-Star Raw utility clothing“ која црпи...
A$AP Rocky

A$AP Rocky, Tyler the Creator и Iggy Pop се новите ѕвезди на Gucci

Модниот бренд Gucci за кампањата, за сезоната Есен/Зима 2020 обедини неверојатна група на познати музичари. A$AP Rocky, Tyler the Creator и Iggy Pop прифаќајќи го мотото „Rock Star Life“ ја претставија машката колекција за...
Gucci Fake Not

Gucci Fake Not, новата колекција за Есен/Зима 2020

Како што стои на веб страната на модниот бренд „The narrative began with a print inspired by a retro appropriation of the Gucci logo featuring the bicolor stripe. Entering a new chapter, the green...
Balenciaga

Balenciaga не носи на улиците на Париз за 21 летната пред-колекција

Во центарот на вниманието на летната пред-колекција 21 на Balenciaga се ретро-футуристички очила за сонце заедно со скоро целосно одржлива колекција, нови патики X-Pander и деконструирани класици. Модниот бренд за да ни покаже како...
Palace x Rapha

Palace x Rapha ќе го опремуваат EF Pro Cycling за годинешниот Giro d’Italia

Palace x Rapha објавија соработка за сезоната Зима 2020, но исто така објавија дека тие ќе го опремуваат американски професионален тим за велосипедизам EF Pro Cycling за годинешниот Giro d’Italia. Овој тим е целосно...
KENZO

Кензо Такада основачот на модниот бренд KENZO почина

Познатиот дизајнер Кензо Такада и основач на бренд KENZO, денес почина на 81 годишна возраст во Франција по компликации од КОВИД-19. „Со огромна тага брендот К-3 објавува загуба на славниот уметнички директор Кензо Такада....
NMD HU

NMD Hu линијата на Pharrell x Adidas станува подобра

Pharrell x Adidas продолжуваат да стануваат сè подобри во нивната соработка, па како нов додаток на нивната NMD Hu линија додадоа и новина наречена Pastel. Оваа новина опфаќа бои на патиките и тоа сина,...
Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana го замени Кустоначи со урбаниот Милано

Dolce & Gabbana ја претстави втората кампања за сезоната Есен/ Зима 2020, но овојпат руралниот град Кустоначи го замени за прометните улици во Милано. Заслугата за одличните фотографии на оваа кампања на модниот бренд...
BOSS

BOSS со кежуал колекција за сезоната Пролет 2021

BOSS својата ревија за машката колекција за сезоната Пролет 2021 ја покажа во Palazzo del Senato во Милано. Ова е местото каде што првата ревија за женска облека беше прикажана пред дваесет години, а...
Savage X Fenty

Savage X Fenty ја претстави својата машка колекција

По големиот успех во светот на жените брендот Savage X Fenty полека го освојува и машкиот пазар за долна облека. Кристијан Комбс се појавува како заштитно лице на колекцијата и како соработник. Целта на...

ПОПУЛАРНО