Мода

Најдобро облечени мажи за 2021 година

Голем број мажи со чудење и горчлив вкус во устата ја следат денешната модна сцена наменета за нив, особено ако ја споредат со господата од претходните децении. Модата еволуираше, исто како и самото човештво,...
Sauvage Elixir

Џони Деп лице за парфемот Sauvage Elixir на модната куќа Dior

Најновото мирисно искуство од Dior, парфемот Sauvage Elixir, го претставува познатиот актер Џони Деп. Држејќи гитара и покажувајќи ги своите тетоважи, Деп го отелотворува бунтовниот дух на бестрашниот Sauvage Elixir. „Сакав да останам доследен...
DONDA

Кање лансира DONDA облека дизајнирана од Balenciaga

Кратко по долгоочекуваното пуштање во јавност на DONDA, најновиот албум на Кање Вест, познатиот рапер лансираше и облека со мотиви од неговиот десетти студиски албум. И покрај објавувањето на албумот, контроверзите кои го следеа целиот...

Како да ги изберете идеалните фармерки според вашето тело

Фармерките се неизбежно парче во гардеробата на секој маж. Тие се едни од најразноврсните парчиња облека кои му се познати на човештвото. Машките фармерки се идеален избор за оние кои не сакаат да поминат...

Машки стилски работни чизми за оваа есен

Есента доаѓа, а работните обврски нема да исчезнат. Ако имате работа која е поврзана со градежништво, безбедност или заштита, или едноставно за практичен  и мачо изглед, сигурно ќе ви требаат пар солидни чизми. Секако за...
Hermès

Претставена новата колекција на Hermès

Со кампањата „Natural Ease“, модната куќа Hermès ја претстави својата нова колекција за сезоната есен-зима 2021. Француската модна куќа за оваа кампања го ангажираше моделот Финли Дејвис, познат како моделот кој прошета на најмногу...
стилови

Водич за двојки и координација на стилови

Едноставно многу значи кога ќе присуствувате на некоја свеченост да изгледате со вашата партнерка како добро усогласен пар со кој имате соодветни стилови. Но треба да внимавате, бидејќи не сакате да бидете двојка која...
винтиџ

Топ винтиџ парчиња облека наменета за модерниот маж

Нешто што постои од дамна и е популарно деновиве е винтиџ модата. Некои луѓе едноставно се заситуваат од брзата, комерцијална мода, па преминуваат на старински трендови. Модните дизајнери повторно се навраќаат на некои традиционални...
Air Jordan

Air Jordan XXXVI, највозбудливите „џорданки“ уште од 1984 година

Семејството на Air Jordan се проширува со претставувањето на моделот Jordan XXXVI, а станува збор за навистина возбудливи и исчекувани патики кај љубителите на брендот, но и воопшто. Основан во Чикаго, Air Jordan беше создаден...
чевли

Какви чевли да спакувате за вашата следна авантура низ Европа

Пакувањето речиси секогаш ни паѓа тешко, но не потсетува дека сме поблиску до нашата следна дестинација која ќе ја посетиме. Секој патник гледа да искомбинира практичност, удобност и стил додека е надвор од својата...

ПОПУЛАРНО