Мода

Dolce & Gabbana

Dolce & Gabbana не носи во Сицилија за новата колекција Есен/Зима 20

Модниот бренд Dolce & Gabbana ја претстави машката колекција за сезоната Есен/Зима 2020. Првата кампања за оваа колекција е направена во Кустоначи, Сицилија. Целта на модната куќа е доловување на рурална атмосфера што ја...
Tom Ford

Tom Ford со оптимистичка кежуал колекција за сезоната Пролет 21

Tom Ford е синонимот на светкави костуми, гламурозен живот, но застојот на кој беше приморан светот го тера да прескокне сезона и да се врати со нешто оптимистичко, убаво. Надежта и оптимизмот е нешто...
Бред Пит

Бред Пит заштитно лице на кампањара на Brioni

Рекламната кампања „Tailoring Legends“ на модната куќа Brioni за сезоната Есен/ Зима 2020 пристигна, а како заштитно лице на истата е актерот Бред Пит. Целата кампања е доста впечатлива поради црно-белите слики фотографирани од...
Lenny Kravitz

Lenny Kravitz заштитно лице на Yves Saint Laurent Fragrance

Американската ѕвезда Lenny Kravitz ќе ја краси кампањата за машкиот мирис Y Eau de Parfum. Новиот Y Eau de Parfum, на YSL Beauté сегментот, е развиен од страна на Dominique Ropion и е направен...
Mango

Mango ја претстави колекцијата наменета за „мажи во движење”

Mango претстави шик стилови наменета за урбаните мажи, за сезоната која доаѓа. Шпанскиот моден бренд се фокусира на „мажот во движење" претставувајќи удобна, технолошки подобрена облека. Mango ги прегледува иконските машки парчиња, класици кои...
маица

Модни совети: Маица со лого

Едноставната Т-маица е една од најпознатите потценети нешта во машката гардероба. Откако ќе помине летото, најчесто се крие под потоплите слоеви, па иако и се посветува помалку внимание отколку на горната облека, таа е...
Naked Cashmere

Naked Cashmere ја претстави колекцијата Есен 2020

Naked Cashmere, специјализираниот бренд за кашмир, ја претстави својата кампања за машката колекција за сезоната Есен 2020. Топлината на луксузниот, традиционален и добро познат кашмир добро би дошол во овие есенски денови. За сезоната...
очила за сонце

Стилски очила за сонце со кои ќе ги блокирате непосакуваните погледи

Без разлика дали ќе ви користат за блокирање на непосакуваните погледи или ќе ви овозможат поглед кон вашата светла иднина, секој маж треба да има стилски очила. Жешките денови сеуште не одат никаде па...
Dior Men

Dior Men носи драма со кампањата за сезоната Зима 2020

Откривањето на кампањата на Dior Men носи драма за колекцијата Зима 2020, а моделите кои се дел од кампањата се облечени да импресионираат. Елегантната колекција на Ким Џоунс е во центарот, бидејќи наследството на...
Saint Laurent

Saint Laurent Пролет/Лето 21 носи кроеви со многу текстура

Модната куќа Saint Laurent одлучи да ја покаже својата машка колекција за сезоната Пролет/Лето 21, независно од индустријата. Овој чекор модната куќа го прави со цел да ги охрабри гледачите да се изгубат во...

ПОПУЛАРНО