Почетна Гаџети страница 31

Гаџети

Nixon и Metallica

Нова колекција на часовници од Nixon и Metallica

Сакаме да ја објавиме нашата најнова соработка, бидејќи хардкор колекцијата Nixon x Metallica сега е достапна по претходна нарачка на Metallica.com и на Nixon.com од 5-ти ноември оваа година. Nixon, започна да работи во 90-тите...
Galaxy A7

Samsung го претстави својот прв смартфон со три камери

Samsung официјално ја објави новата генерација на Galaxy A7, модел кој се наоѓа во средната класа. Најинтересна иновација во споредба со минатогодишните верзии на моделот е бројот на камери на задниот дел. Ова е прв...
GoPro Hero 7video

GoPro Hero 7 убиецот на стабилизаторите на камери

Во текот на месец септемви компанијата GoPro го претстви своето најново остварување на гамата Hero. Тие стигнаа до седмата генерација на камерата за акции, која ја нарекоа убиец на стабилизаторите за камери. Најновата генерација на...
Apple Watch

Новиот Apple Watch може да спаси живот

Мислењата за трите нови модела на iPhone се поделени, но новиот Apple Watch 4 доби само позитивни оцени. Apple ја претстави својата четврта генерација на паметни часовници, која е поголема од сите претходни, има...
HubblePhone

HubblePhone хит на иднината

Компанијата Turing го претстави HubblePhone концептот на телефонот кој навистина изгледа поинаку од сите телефони кои денес се користат. Ова е телефон кој се преклопува, а содржи два дисплеја, а може да се отвори...

ПОПУЛАРНО