Гаџети

CES 2020

CES 2020: најголемото технолошко шоу во светот

CES 2020 (Consumer Electronics Show) ги отвори вратите за посетители на 7 јануари. Најголемото светско шоу за потрошувачка електроника и технолошки иновации и оваа година изненади со најновата технологија. Еве дел од технолошките достигнувања...
„Born To Dare“

Дејвид Бекам и Кјерсти Буас во кампањата „Born To Dare“ на часовниците Turdor

Фудбалерот Дејвид Бекам неодамна се обиде со нешто ново- сноубординг на Алпите. Како свој придружник Бекам ја имаше олимпијката Кјерсти Буас. Целта на ова беше промоција на часовникот Tudor Black Bay P01, во кампањата...
Tile Pro

Tile Pro уред за следење на изгубениот багаж

Изгубен багаж, игубена ташна, изгубен паричник, изгубени клучеви... задава главоболки. Еве уште еден смарт уред кој им помага на корисниците да ги пронајдат исчезнатите предмети со помош на смартфон. Бидејќи уредот има Bluetooth, поврзувањето...
Rolex

Кристијано Роналдо го има најскапиот Rolex кој некогаш е направен

Фудбалската икона поседува Rolex GMT-Master Ice кој е обложен со 18-каратно бело злато, а неговата цена изнесува речиси 500.000 долари. Кристијано Роналдо е еден од најплатените спортисти на светот. Португалската суперѕвезда заработува вртоглава сума само...

WhatsApp нема да работи на многу телефони

Кога е во прашање допишувањето, WhatsApp е една од најупотребуваните апликации. Но, неодамна стигна веста дека ќе биде недостапна за многштво телефони.  Ова конкретно се однесува на старите верзии на телефони. Уредите кои користат iOS8...

Microsoft го најави доаѓањето на Xbox Series X

Играта може да започне во 2020, бидејчи гигантот Microsoft го најави доаѓањето на новата генерација конзоли - Xbox Series X.  Се верува дека ова ќе биде најбрзиот Xbox досега, но воедно и најмоќниот.  Series X ќе...

Kaleidescape: луксузно домашно кино

Kaleidescape е најновиот онлајн провајдер во светот на високо квалитетни видео и аудио материјали од големи студија. Претставува фантастична верзија на луксузно домашно кино.  Има повеќе од 11 илјади достапни наслови, кои можете да ги...

Huawei Watch GT2 – најновиот паметен часовник на новата генерација

Машките модели на Huawei Watch GT2 доаѓаат во две варијанти - спортска и елегантна. Станува збор за паметен часовник кој ги исполнува сите ваши технолошки потреби на урбаното време.  Huawei Watch GT2 има вкупно 15...

Роберто Ескобар лансираше нов паметен телефон

Постариот брат на Пабло Ескобар, Роберто, го претстави својот најнов паметен телефон, а за тоа му помогнаа група манекенки во долна облека. Откако се испокара со Илон Маск околу Пламенофрлачот, постариот брат на нарко кралот,...

Најпопуларните мобилни телефони во 2019

Модерниот живот не би можел да се замисли без современите мобилни уреди кои се дел од нашето секојдневние. За жал или среќа, тие се незаменливи бидејќи освен што имаат функција на пренесување повици и...

Популарно