Почетна Гаџети страница 3

Гаџети

Girard-Perregaux и Aston Martin

Пристигна првиот часовник од неодамна објавеното партнерство меѓу Girard-Perregaux и Aston Martin

Часовникот кое е дело на партнерството помеѓу Girard-Perregaux и Aston Martin, е издание кое ги спојува наследството на Girard-Perregaux и најсовремениот пристап кон дизајнот на Aston Martin. Овој турбилон со три летечки моста, е...
Modern Fidelity

MODFI-7 звучникот е ремек-дело направено од Miguel и Modern Fidelity

Артистот Miguel ги здружи силите со Modern Fidelity - напредната аудио компанија која ги редифинира домашните музички уреди - со цел да го создадат и претстават неверојатно напредниот MODFI-7 звучник. Како дел од бордот на...
Hublot

Hublot ги подржува носорозите со новиот Big Bang Unico SORAI

Hublot произведе ограничено издание од серијата Unico, со која ќе помогне во финансирање на Care for Wild, најголемиот резерват на носорози во светот. Ловокрадството е причина кое во последните десет години збриша две третини...
OLED телевизор

Jean-Michel Rochette дизајнираше преклоплив OLED телевизор

Канадскиот дизајнер Jean-Michel Rochette дизајнираше преклоплив OLED телевизор кој има форма на книга, како дел од Dezeen и LG Display's OLEDs Go! натпреварот. Овој телевизор се одликува со флексибилен OLED дисплеј кој се преклопува...
Beosound Emerge

Beosound Emerge- високи аудио перформанси во мал и суптилен формат

Студиото Layer дизајнираше нов звучник за Bang & Olufsen, наречен Beosound Emerge кој испорачува аудио со високи перформанси од мал и суптилен формат. Овој звучник повеќе изгледа како предмет во домот, книга, отколку како...
Vive Pro 2 VR

HTC ги претстави своите Vive Pro 2 VR

Додека новото издание, Vive Pro 2 VR, задржува голем дел од естетиката и дизајнот на неговиот претходник, тајванската технолошка компанија HTC, ги зголеми перформансите со низа технички подобрувања. Неговиот нов Dual RGB LCD сега...
Google

Протекоа слики од Google Pixel Buds

Според 9to5Google, сликите дошле од официјалниот Android Twitter акаунт, каде освен слика за претстојното издание на таканаречените Pixel Buds A-Series протекле и неколку детали. Самата објава беше отстранета отприлика 10 минути подоцна, и иако...
Spotify

Spotify лансира стриминг уред наречен Car Thing

Spotify го лансираше својот прв паметен плеер наречен „Car Thing“, кој се закачува на отворот за климатизација на вашиот автомобил и овозможува слушање музика. Овој уред е дизајниран да ја смени употребата од мобилните...
Jaeger-LeCoultre

Jaeger-LeCoultre го претстави првиот часовник со четири лица

Швајцарскиот производител на луксузни часовници Jaeger-LeCoultre го слави својот иконски модел Reverso со најсложениот часовник. Првиот часовник во светот со четири функционални лица, Reverso Hybris Mechanica Caliber 185 може да се пофали со низа...
безжични полначи

Најдобрите безжични полначи

Може да се стават во листата на еден од најдобрите изуми на денешницата. Скоро и да нема човек кој нема повеќе од еден смарт уред, а да не зборуваме за ситуации кога на повеќе...

ПОПУЛАРНО