Почетна Гаџети страница 27

Гаџети

Huawei

Huawei го подготви новиот мобилен телефон Р30

Веќе во март, наредната година, Huawei треба да го претстави својот прв новитет за 2019. Се очекува тоа да биде наследник на одличната серија Р20, којашто засекогаш го промени начинот на кој производителите на...
Google

Google во април 2019 ја згаснува својата социјална мрежа

Интернет –пребарувачот Google најави дека веќе во април наредната година ќе ја згасне социјалната мрежа Google+, порано отколку што планирале, поради новата „бубачка“ која овозмжила пристап до податоците на 52 милиони корисници, повторно подгревајќи...
Python

Python ќе стане прв програмски јазик на светот

Гвидо ван Росум, холандскиот програмер, кој во 1989 година го создал Python, вели дека воопшто не му била намерата да направи програмски јазик за масовна употреба. Речиси 30 години подоцна, тој им го приближил...

Најпопуларни мобилни телефони во 2018 година

Без барање на некои специјални докази извесно е дека модерниот живот веќе не може да се замисли без мобилните телефони, кои претставуваат некој вид на миникомпјутери. Факт е дека за современиот човек тие станаа...
Ford Quiet Kennel

Ford Quiet Kennel катче за вашето милениче

Сите знаеме колку бучават од петардите и огнометот можат да бидат застрашувачки и штетни за кучињата. Поради тоа Ford реши својата технологија да ја примени во создавање на удобен простор за кучињата. Ford Quiet Kennel,...
OnePlus 6T McLaren Edition

Разоткривање на OnePlus 6T McLaren Edition

Глобалното откривање на OnePlus 6T McLaren Edition се одржа вчера за време на настанот одржан во седиштето на британскиот производител на автомобили во Британија. Премиум варијантата на овој смартфон има спецификација со 10GB RAM, 256GB...
DJI Osmo Pocket

Најмалиот DJI дава прекрасни 4К видеа

DJI Osmo Pocket е новина на компанијата која како што покажува името, може лесно да се вклопи во вашиот џеб. Димензиите на најмалиот DJI досега се, 121.9×36.9×28.6 mm и тежина од 116 g. За...
робот

Интелигентен „ ДОМАЌИН” робот

Еден робот кој управува со сите останати. Овој робот кој е дизајниран од Chen Wanheng за компанијата Sichuan Konka Smart Technology и е добитник на наградата RedDot Award 2018. Неговот име е IHR (Intelligent Housekeeping...
Nixon и Metallica

Нова колекција на часовници од Nixon и Metallica

Сакаме да ја објавиме нашата најнова соработка, бидејќи хардкор колекцијата Nixon x Metallica сега е достапна по претходна нарачка на Metallica.com и на Nixon.com од 5-ти ноември оваа година. Nixon, започна да работи во 90-тите...
Galaxy A7

Samsung го претстави својот прв смартфон со три камери

Samsung официјално ја објави новата генерација на Galaxy A7, модел кој се наоѓа во средната класа. Најинтересна иновација во споредба со минатогодишните верзии на моделот е бројот на камери на задниот дел. Ова е прв...

ПОПУЛАРНО