Почетна Гаџети страница 2

Гаџети

Bremont

Bremont MB Savanna е инспириран од седиштата во борбените авиони

Компанијата Bremont дефинтивно знае како да погоди со нови изданија на своите часовници, особено ако станува збор за некаков вид на колаборација. Британскиот производител лансираше нов титаниумски пилотски часовник наречен MB Savanna, чии тестови...

Комтрејд и OnePlus со ново партнерство за Македонија, а промоцијата зачинета со лансирање на...

Денес глобалната технолошка компанија OnePlus и Комтрејд, локален дистрибутер во Македонија во рамките на Comtrade Distribution, го објавија своето партнерство за продажба на паметните телефони OnePlus кај нас. Паметните телефони на OnePlus ќе се најдат...
Swatch

Зоран Кардула го дизајнира првиот македонски Swatch

На 8 септември, на 30-годишниниот јубилеј на македонската независност, ќе биде претставен првиот локализиран дизајн на Swatch часовник. Уникатен а препознатлив дизајн, дизајниран од страна на познатиот македонски графички дизајнер и уметник Зоран Кардула,...
Kross Studio Space Jam Tourbillon

Kross Studio го претстави Space Jam Tourbillon

Компанијата која се прослави со врзувањето за поп-културата Kross Studio, за да ја одбележи премиерата на филмот Space Jam: A New Legacy, претстави Space Jam Tourbillon. Новиот часовник е разиграна почит кон класичната анимација...
часовниците

Ново и актуелно од светот на часовниците за 2021

Постојат луѓе кои на часовниците гледаат како додатоци, но и такви кои гледаат на нив како на одржлива форма на инвестиции. Листата на луксузни брендови кои нудат неодоливи и извонредни часовници е доволно голема....
OMEGA

Нови OMEGA Seamaster подготвени за Олимписките игри во Токио

За претстојните Олимписки игри во Токио, официјален партнер е OMEGA. Од инаугуративниот настан на Олимписките игри во Лос Анџелес во 1932 година, 90-годишното искуство на OMEGA обезбедува најточни временски записи. Но за овој повод...
Huawei

Huawei развива автономен велосипед

Со концептот на системи за автономно возење што напредува од ден на ден, инженерите на Huawei сега развиваат автономен велосипед. Овој велосипед доаѓа со доста импресивна спецификација, како сензори со висока прецизност, камери за...
Bell & Ross Red BR-03-92 Red Radar Ceramic

Претставен новиот Bell & Ross Red Radar Ceramic

Новиот часовник Bell & Ross Red BR-03-92 Red Radar Ceramic е доказ за афинитетот на компанијата кон небесната шир. Со духот на авијацијата и авантурите испреплетени во својата ДНК, производителот уште еднаш се надмина...
Facebook

Заборавете на сите паметни часовници, Facebook работи на свој

Стопирајќи го датумот на лансирање, Facebook само потврди дека работи на смарт часовник. Во игра е поголема слика затоа што споменатиот паметен часовник што се развива се претпоставува дека ќе работи во тандем со...
Bovet

Ултра луксузниот Rolls-Royce Boat Tail доаѓа со пар Bovet турбиони

Rolls-Royce неодамна го претстави својот специјално направен Boat Tail модел кој е најскапиот автомобил на светот, откако е продаден за 28 милиони долари. Но, како и секој автомобил, така и овој ултра луксузен примерок...

ПОПУЛАРНО