Гаџети

Motorola го враќа Razr како андроид паметен телефон на преклопување

Класичниот Motorola Razr на преклопување од 2000 година добива технолошка надградба и вистински камбек. На 13 ноември беше ставено до знаење дека гласините кои кружат веќе цела година околу Motorola, се точни. Компанијата го редизајнираше...
Baume

Baume лансираше колекција часовници во соработка со францускиот ски бренд ZAG

Baume е компанија која работи врз принципот на одржливост и поттикнување на кружната економија преку процесот на производство. Во овој проект како соработник е француската компанија која произведува скии ZAG. На прва оваа соработка изгледа...
Apollo

Apollo вибрирачки антистрес уред

Денес светот е преплавен со различни видови на електронски уреди, но досега немаме чуено за уред кој со помош на вибрации помага во справување со стресот, анксиозноста и вознемиреноста. Д-р Дејвид Рабин, создавачот на уредот...
Huawei Band 3 Pro

Huawei Band 3 Pro повеќе функции пониска цена

Fitness tracker, гаџет кој ги следи вашите дневни активности, така што знаете колку чекори сте направиле, колку калории сте изгореле и така натаму. Huawei Band 3 Pro е фитнес тракер со карактеристики што не...
Segway S-Pod

Segway S-Pod инспириран од „Jurassic World”

Многумина од нас во минатото, па и децата сега, ја замислуваат иднината со летала околу себе, нешто слично како „Back to the Future". Или со роботи кои го чистат вашиот стан, нешто слично како...
Rolex

Кристијано Роналдо го има најскапиот Rolex кој некогаш е направен

Фудбалската икона поседува Rolex GMT-Master Ice кој е обложен со 18-каратно бело злато, а неговата цена изнесува речиси 500.000 долари. Кристијано Роналдо е еден од најплатените спортисти на светот. Португалската суперѕвезда заработува вртоглава сума само...
Tile Pro

Tile Pro уред за следење на изгубениот багаж

Изгубен багаж, игубена ташна, изгубен паричник, изгубени клучеви... задава главоболки. Еве уште еден смарт уред кој им помага на корисниците да ги пронајдат исчезнатите предмети со помош на смартфон. Бидејќи уредот има Bluetooth, поврзувањето...

Рачниот часовник инспириран од Joker по цена од 15.000 долари

Швајцарскиот изработувач на луксузни рачни часовници RJ Watches ја зграби мрачната страна на криминалниот кловн. Joker доби свој рачен часовник, а вреди 15 илјади долари. RJ Watches се познати по своите соработи со поп културата....
Motorola Revolve

Motorola Revolve револуционерен концепт

Motorola Revolve, убав концепт на смартфон, дело на Carota Design, заснован на чудесниот изглед на Motorola Aura, кој дебитираше пред скоро дванаесет години. Концептивниот модел Motorola Revolve го следи скоро истиот формат, но ги...
семафор

Семафорите во иднина ќе знаат кога ќе сакаме да ја преминеме улицата

Чекањето на семафор е фрустрирачко во ова време кога секогаш брзаме. А исто така и знаеме колку не го почитуваме семафорот. Австриски истражувачи можеби имаат решение за овој наш проблем. Тие развија семафори опремени...

Популарно