Гаџети

Најдобрите иновации од CES 2019

Најголемиот светски технолошки саем Consumer Electronics Show (CES) 2019 помина. Голем хит оваа година беа телевизорите, а Samsung и LG ги покажаа своите визии за иднината. Apple своето присуство на овогодинешниот CES 2019, без всушност...
OnePlus 6T McLaren Edition

Разоткривање на OnePlus 6T McLaren Edition

Глобалното откривање на OnePlus 6T McLaren Edition се одржа вчера за време на настанот одржан во седиштето на британскиот производител на автомобили во Британија. Премиум варијантата на овој смартфон има спецификација со 10GB RAM, 256GB...
TAG Heuer

TAG Heuer Autavia ново поглавје

Најпосветените љубители на TAG Heuer би можеле да не потсетат кога Autavia часовниците биле користени и познати како часовници за пилоти. За повеќето корисници Autavia е препознатлив по F1. Но сепак Autavia е концептуализиран како...
HubblePhone

HubblePhone хит на иднината

Компанијата Turing го претстави HubblePhone концептот на телефонот кој навистина изгледа поинаку од сите телефони кои денес се користат. Ова е телефон кој се преклопува, а содржи два дисплеја, а може да се отвори...
Google

Google во април 2019 ја згаснува својата социјална мрежа

Интернет –пребарувачот Google најави дека веќе во април наредната година ќе ја згасне социјалната мрежа Google+, порано отколку што планирале, поради новата „бубачка“ која овозмжила пристап до податоците на 52 милиони корисници, повторно подгревајќи...
Apple Watch

Новиот Apple Watch може да спаси живот

Мислењата за трите нови модела на iPhone се поделени, но новиот Apple Watch 4 доби само позитивни оцени. Apple ја претстави својата четврта генерација на паметни часовници, која е поголема од сите претходни, има...
GoPro Hero 7video

GoPro Hero 7 убиецот на стабилизаторите на камери

Во текот на месец септемви компанијата GoPro го претстви своето најново остварување на гамата Hero. Тие стигнаа до седмата генерација на камерата за акции, која ја нарекоа убиец на стабилизаторите за камери. Најновата генерација на...
Busy

Македонија го доби Busy

Непосредно пред нова година, македонската компанија Атомем го презентира новиот бренд за mobile accessories, Busy, првиот кај нас со лиценци и протоколи од многу светски познати марки како Apple, Qualcomm, ... Отсега галантеријата за...
CONE

Претставен првиот конусен глушец CONE

Според дизајнер, Inyeop Baek, 'CONE' е решение за поедноставување на компјутерскиот глушец. Примарното копче на конусниот глушец зафаќа голема површина и е вертикално поставено, додека скролерот удобно лежи на палецот. Одлуката на дизајнерот за создавање...
Nixon и Metallica

Нова колекција на часовници од Nixon и Metallica

Сакаме да ја објавиме нашата најнова соработка, бидејќи хардкор колекцијата Nixon x Metallica сега е достапна по претходна нарачка на Metallica.com и на Nixon.com од 5-ти ноември оваа година. Nixon, започна да работи во 90-тите...

ПОПУЛАРНО