Гаџети

GRANT

GRANT: новото ремек дело на MB&F и L’Epee 1839

Во новата хронолошка мисија против монотонијата и досадата, од вештите раце на Капетан Büsser и сојузникот L’Epée 1839 стигнува уште едно ремек дело наречено GRANT. Овој роботски часовник кој изгледа како парче вонземска технологија...
CONE

Претставен првиот конусен глушец CONE

Според дизајнер, Inyeop Baek, 'CONE' е решение за поедноставување на компјутерскиот глушец. Примарното копче на конусниот глушец зафаќа голема површина и е вертикално поставено, додека скролерот удобно лежи на палецот. Одлуката на дизајнерот за создавање...
5G

5G телефоните доаѓаат

Слушанавме многу за 5G мрежата, нејзината брзина и помала латентност. Пристигањето на Qualcomm- виот Snapdragon 855 мобилен процесор треба да донесе на пазарот повеќе 5G телефони. Покрај подобрувањата во перформансите и енергетската ефикасност, Snapdragon...
Casio Pro Trek WSD-F30

Casio Pro Trek WSD-F30 часовник

Smartwatch. Google. Casio Pro Trek WSD-F30. Со 2,12 инчен дисплеј овој часовник е наменет за авантура не за вечерни забави. Со солиден дизајн, часовникот ги поминува американските воени стандарди за вибрации, удари и екстремни...
Bose

Bose футуристички очила

Новата линија очила за сонце од Bose доаѓа со аудио способности. Компанијата примарно позната по неверојатните звучници и слушалки ги претстави футуристичките очила и најновата играчка на возрасните Frames. Иако на прв поглед изгледаат доста...
Ford Quiet Kennel

Ford Quiet Kennel катче за вашето милениче

Сите знаеме колку бучават од петардите и огнометот можат да бидат застрашувачки и штетни за кучињата. Поради тоа Ford реши својата технологија да ја примени во создавање на удобен простор за кучињата. Ford Quiet Kennel,...
Python

Python ќе стане прв програмски јазик на светот

Гвидо ван Росум, холандскиот програмер, кој во 1989 година го создал Python, вели дека воопшто не му била намерата да направи програмски јазик за масовна употреба. Речиси 30 години подоцна, тој им го приближил...

Најпопуларни мобилни телефони во 2018 година

Без барање на некои специјални докази извесно е дека модерниот живот веќе не може да се замисли без мобилните телефони, кои претставуваат некој вид на миникомпјутери. Факт е дека за современиот човек тие станаа...
Apple Watch

Новиот Apple Watch може да спаси живот

Мислењата за трите нови модела на iPhone се поделени, но новиот Apple Watch 4 доби само позитивни оцени. Apple ја претстави својата четврта генерација на паметни часовници, која е поголема од сите претходни, има...
OnePlus 6T McLaren Edition

Разоткривање на OnePlus 6T McLaren Edition

Глобалното откривање на OnePlus 6T McLaren Edition се одржа вчера за време на настанот одржан во седиштето на британскиот производител на автомобили во Британија. Премиум варијантата на овој смартфон има спецификација со 10GB RAM, 256GB...

ПОПУЛАРНО