Гаџети

iPad Pro

Нов iPad Pro и MacBook Air од Apple

На 18-ти Март Apple ги лансираше новите iPad Pro и MacBook Air. Компанијата со видео ги најави подобрените перформанси и промените кај двата производа. Покрај новата тастатура iPad Pro располага со двојно поголем капацитет...
Xbox Series X

Xbox Series X- следната генерација на Xbox која со нетрпение се очекува

Xbox Series X треба да биде една неверојатна конзола. Тековната глобална здравствена криза ја нарушува испораката на веќе најавените производи а воедно го кочи лансирањето на нови. Според прогнозите новата генерација на Xbox ќе...
Halo Wall

Halo Wall- едно поинакво светло

Дизајнерот Martín Azúa, со Halo Wall, воведува чист, елементарен квалитет на светлината и минималистичките дизајни инспириран од 60-тите. Преусмерена во модерна, рафинирана силуета, основната единица на Halo Wall е едноставна светлосна прачка наслонета на...
LG UltraWide 49WL95C

LG UltraWide 49WL95C- енормна продуктивност

Ако поминувате многу време пред вашите монитори и имате работа која бара употреба на повеќе монитори, тогаш може треба да размислите за LG UltraWide 49WL95C. Достојна опција за монитор кој дава огромен простор за...
Dragonfly Hyperscooter

D-Fly годинава ќе го лансира Dragonfly Hyperscooter

Лондонската компанија D-Fly ќе го претстави првиот електричен скутер наречен Dragonfly Hyperscooter, кој ќе се движи со брзина од 61 километар на час. Овој кул производ е изработен од материјали кои се користат воавтомобилската...
Adidas GMR

Adidas GMR, Google и EA Sports овозможуваат играње фудбал со најдобрите фудбалери во светот

Играњето фудбал со најдобрите фудбалери во светот е сон на секој од нас, но благодарение на Adidas GMR, Google и EA Sports ова сега станува реалност. За да го направите ова се што треба...
Baume

Baume лансираше колекција часовници во соработка со францускиот ски бренд ZAG

Baume е компанија која работи врз принципот на одржливост и поттикнување на кружната економија преку процесот на производство. Во овој проект како соработник е француската компанија која произведува скии ZAG. На прва оваа соработка изгледа...
Suunto

Suunto 7, спортски паметен часовник кој го следи вашиот чекор

Suunto доаѓа од земјата на сауните и Nokia телефоните. Слично како и неговиот „колега“ за спортски часовници Polar, го губи теренот од страна на растечката армија на часовници на Garmin како и неосвладливиот раст...
Rolls-Royce

Rolls Royce ја лансираше најскапата и најексклузивна апликација на светот

Rolls-Royce официјално го најави почетокот на една од најексклузивните апликации за паметни телефони наменета за глобалната елита. Наречена Whispers, оваа апликација претставува виртуелна социјална платформа на која сите љубители на Rolls-Royce од целиот свет...
Bruce Lee MRG-G2000BL9A

G-Shock го претстави Bruce Lee MRG-G2000BL9A во чест на ѕвездата

Bruce Lee MRG-G2000BL9A е резултат на новата соработка на Casio со Bruce Lee Enterprises. Оваа ограничена серија на часовници, која ќе се произведе во само 300 примерока го носи „Enter the Dragon" потписот на...

Популарно