Почетна Гаџети

Гаџети

LEGO лансира BMW M 1000 RR реплика со функционален менувач

Компанијата LEGO лансира 1:5 реплика на BMW M 1000 RR мотоциклот како дел од нивната Technic колекција која во моментов вклучува автомобилски икони и новитети како што се Bugatti Chiron, McLaren Senna GTR, Ducati...
LG UltraGear 17G90Q

LG го претстави својот прв гејмерски лаптоп наречен 17G90Q

Технолошкиот гигант LG го претстави првиот гејмерски лаптоп наречен 17G90Q кој е дел од UltraGear линијата на производи. Целосно обложен со сив алуминиум со контрастна виолетова боја со логото UltraGear на надворешната страна, новиот уред...

McIntosh со два нови безжични звучници за фановите на добриот звук

Компанијата McIntosh лансираше сет на нови безжични звучници. Наречени RS150 и RS250, овие компактни домашни звучници се одликуваат со некои од најпознатите hi-fi технологии на McIntosh Labs, како и нивниот препознатлив квалитет на звукот,...

Луксузни часовници кои освоија награди на часовничарските „Оскари“

Луксузната часовничарска индустрија ги одржа своите традиционални Grand Prix d’Horlogerie de Genève награди во Швајцарија минатата недела наменети за најдобрите луксузни часовници. Станува збор за најголемиот настан во часовничарството и е еквивалент на филмските...
Roger Dubuis Countach

Roger Dubuis линија на часовници инспирирана од Countach

Партнерот на италијанската компанија Lamborghini и прославен производител на часовници, Roger Dubuis, ја претстави својата најнова линија која е осмислена како еквивалент на последното врвно дело на италијанската компанија, воскреснатиот модел Countach. Исто како што...
Jaeger-LeCoultre

Новиот часовник на Jaeger-LeCoultre чини 1,5 милиони долари

Во 2006 година швајцарскиот производител на часовници Jaeger-LeCoultre го воодушеви светот на хорологијата со Reverso Hybris Mechanica a Triptyque. Првиот часовник во историјата кој имаше три функционални лица кои се напојувани од едно механичко...

Bovet направи ексклузивен турбион во чест на Pininfarina Battista

Производителот на луксузни часовници Bovet го рекреираше Battista хиперавтомобилот на нивниот партнер Pininfarina како ексклузивен и луксузен турбион. Имено, Bovet го искористи дизајнот на Pininfarina за електричниот хиперавтомобил за да го создаде својот најнов...
MacBook Pro

Apple ги претстави новите Airpods 3 и MacBook Pro

Apple повторно го привлекува вниманието на светската јавност. По минатомесечната најава фокусирана на iPad и iPhone, технолошкиот гигант се врати на сцената за да ги претстави своите најнови AirPods слушалки и MacBook Pro лаптопи. AirPods...
Nokia 6310

Nokia ја оживува својата легендарна 6310 линија

Легендарниот Nokia 6310 мобилен телефон повторно е лансиран на пазарот со освежен дизајн во рамките на прославата на неговиот 20-ти роденден. И покрај подобрените спецификации, сите луѓе постари од четврт век ќе бидат воодушевени поради...
Omega 007

Omega ја открива тајната на часовникот на Џејмс Бонд

Омилениот светски шпион се врати, „No Time to Die“ пристигна во кината низ целиот свет. Деталите за најновиот часовник Omega 007 беа откриени на крајот на 2019 година, но Omega сега докажува дека во...

ПОПУЛАРНО