Почетна Гаџети

Гаџети

Tag Heuer Carrera Plasma

Најскапиот часовник на Tag Heuer доаѓа со лабораториски дијаманти

Tag Heuer ја користи својата позната платформа Carrera инспирирана од мотоспортот за да го претстави најскапиот рачен часовник во своето портфолио досега. Извештаите за неофицијални цени за новата Carrera Plasma се движат од 376.000 долари,...
Fender Newport 2

Fender ги претсави новите Newport 2 бежични звучници

Иако традиционално е препознатлив по своите гитари, Fender ги претстави своите први Monterey и Newport модели на звучници во 2017 година, инспирирани од поп фестивалите во Њупорт и Монтереј во 60-тите години на минатиот...
Dyson Zone

Dyson лансира необични слушалки со прочистувач за воздух

Иако меѓународно е познат по своите врвни вентилатори и всмукувачи, брендот Dyson се впушти во реализација на голем број различни идеи во различни области, вклучително и осветлувањето преку својот Lightcycle Morph и помагалата за...
Swatch x Omega

Swatch и Omega направија револуција во часовничарската индустрија

Новите часовници Swatch x Omega ги надминаа сите очекувања и предизвикаа стампеда и редици во сите светски метрополи. Неочекуваното, провокативно и визионерско партнерство меѓу Swatch и Omega колуминира со лансирањето на колекција од 11...
Louis Vuitton Tambour Spin Time Air Quantum

Louis Vuitton го претстави иновативниот Spin Time Air Quantum

Најфините парфеми и кожни парчиња го направи Louis Vuitton прославено име во светот на модата и луксузот, но во случај досега да не обрнавте внимание на изненадувачкиот и фасцинантен хоролошки напредок на модната куќа,...

Breitling и Triumph лансираат колекција на часовници и мотоцикли

Швајцарскиот производител на луксузни часовници Breitling соработува со Triumph Motorcycles - најголемиот британски производител на мотоцикли - за лансирањето на Top Time часовниците и Spin Twin ограничената серија на мотоцикли. Инспирирани од cafe-racer културата...
Casio G-Shock MRG

Casio претстави премиум верзија на својот модел од 80-тите

Casio ги спојува своите луксузни финиши од својата MR-G линија со легендарниот дизајн на оригиналниот часовник кој беше вистински хит пред 39 години, кој e зачетник на препознатливото G-Shock семејство. Така настанува најновото премиум...
Beosystem 72-22

Bang & Olufsen ја враќа класиката во мода со новиот Beosystem 72-22

Продажбата на винилот „експлодираше“ во изминатата деценија. Аудио ентузијастите го ценат богатиот и топол звук на винилските плочи, а сега има уште подобар начин за да ги искусите вашите омилени албуми. Bang & Olufsen,...
Spotify Car Thing

Spotify лансира автомобилски уред за музика наречен Car Thing

Spotify за првпат го претстави својот достапен автомобилски музички уред, наречен Car Thing, за ограничен број на Premium корисници минатиот октомври и наводно имале листа на чекање за повеќе од два милиони заинтересирани купувачи....
Bugatti Jacob & Co

Најновиот Bugatti Chiron часовник од Jacob & Co чини 1,5 милиони

Во текот на изминатите неколку години компаниите Jacob & Co и Bugatti се здружија за да направат неколку уникатни часовници инспирирани од суперавтомобилот Chiron, а сега на ред дојде и нивната најнова заедничка креација. Наречен...

ПОПУЛАРНО