Почетна Фитнес страница 8

Фитнес

Протеински плочки

Протеински плочки со путер од кикирики

Во трка со времето, кога ви здодеало од протеинските плочки завиткани во светкава хартија, кога дома немате ништо друго освен чипс а сакате да се придржувате кон некој режим на исхрана. Нема ништо поубаво...
физички недостатоци

Недостатоци кај машкото тело и како да ги корегирате

Иако некои шампиони го достигнале врвот со комбинација на идеална генетика и многу работа и посветеност, сепак тешко се одржува совршена фигура. Останатите се бориме со чести физички недостатоци, некои вродени , а некои...
Чиа пудинг

Чиа пудинг- здрав почеток или крај на денот

Постојат бројни придобивки од ова семе со висока хранлива вредност, кое ни овозможува внес на протеини, витамини (А, Б, Е и Д), минерали ( калциум, калиум, бакар, железо, манган и цинк). Ова семе кое...
Протеински шејк со овес

Протеински шејк со овес

Овој шејк може да го замени доручекот пред скијање. Потребно е: 3-4 лажици овесни снегулки 2 дози протеин од ванила ½ лажичка цимет 1 лажица сецкани бадеми 2 лажици јаворов сируп 250мл вода или млеко со ниска масленост Избледирајте 1-2 минути и...
Авокадо-банана смути

Пијалок: Авокадо-банана смути

После секое вежбање, но особено по тренинг со висок интензитет (HIIT), многу е важно да се напиеме нешто што ќе ги опорави мускулите од напорниот тренинг и ќе ни ја врати енергијата. Авокадо-банана смути...
метаболизам

Зошто се забавува вашиот метаболизам и како да го забрзате

Сите имате по некој пријател што јаде многу поголема количина на храна од вас, а сепак има six pack преку цела година. Не ја ограничува храната која ја јаде и ужива во неа секој...

Време е да се вратиме во форма!

Вежбањето може да предизвика вистинска зависност. Еднаш кога ќе почнете навистина е тешко да престанете. Луѓето посветуваат повеќе години на здрава храна, секојдневно вежбање, едноставно живеат здрав и активен животен стил. Но како и секоја...
Овесна каша со авокадо и праска

Овесна каша со авокадо и праска

Подгответе здрав и вкусен доручек. Потребно е: 1 излупена праска 5 лажици овесни снегулки 2 лажици кокосов чипс 2 лажици чиа семе пола авокадо, исецкано на тенки ленти 150-200мл вода Пресечете ја праската на пола и отстранете ја семката. Земете ¾ од...

ПОПУЛАРНО