Почетна Фитнес страница 7

Фитнес

Авокадо-банана смути

Пијалок: Авокадо-банана смути

После секое вежбање, но особено по тренинг со висок интензитет (HIIT), многу е важно да се напиеме нешто што ќе ги опорави мускулите од напорниот тренинг и ќе ни ја врати енергијата. Авокадо-банана смути...
метаболизам

Зошто се забавува вашиот метаболизам и како да го забрзате

Сите имате по некој пријател што јаде многу поголема количина на храна од вас, а сепак има six pack преку цела година. Не ја ограничува храната која ја јаде и ужива во неа секој...

Време е да се вратиме во форма!

Вежбањето може да предизвика вистинска зависност. Еднаш кога ќе почнете навистина е тешко да престанете. Луѓето посветуваат повеќе години на здрава храна, секојдневно вежбање, едноставно живеат здрав и активен животен стил. Но како и секоја...
Овесна каша со авокадо и праска

Овесна каша со авокадо и праска

Подгответе здрав и вкусен доручек. Потребно е: 1 излупена праска 5 лажици овесни снегулки 2 лажици кокосов чипс 2 лажици чиа семе пола авокадо, исецкано на тенки ленти 150-200мл вода Пресечете ја праската на пола и отстранете ја семката. Земете ¾ од...

ПОПУЛАРНО