Почетна Фитнес страница 3

Фитнес

Двејн Џонсон

Погледнете го планот за вежбање на Двејн Џонсон

Неверојатна фигура, висина од 196 сантиметри, 118 килограми. Славниот „Карпата“ (Rock), Двејн Џонсон, има тело кое бара интензивен, хардкор тренинг. Сето тоа не е поради специјализирани вежби, туку поради волуменот на вежбите. Но ако...
апликации

Најдобрите бесплатни апликации за да ги постигнете вашите фитнес цели

Одржувањето на кондицијата во модерното време станува се позависна од апликациите. Практично тие можат да го претворат вашиот паметен телефон во ваш партнер за вежбање. Ефикасноста е тоа што тие се тука и да...
фитнес трендови

Фитнес трендови кои ќе го променат начинот на вежбање во 2021 година

Минатата година фитнесот доживеа скок, кој нема да се намали во 2021 година, бидејќи здравјето и благосотојбата се два од најценетите аспекти во животот на луѓето. Иновацијата која се наметна на сите фронтови, ги...
Ghost Pacer

Ghost Pacer- виртуелен тренинг партнер

Луѓето преферираат трчање сами, но студиите покажале дека ако сте тркач, трчањето со некого го подобрува квалитетот на вашето трчање и нуди ниво на конкуренција што го подобрува вашиот тренинг. Но тука доаѓа еден...
мускули

Многу труд, а малку издефинирани мускули

Сигурно сте забележале дека некои вежбачи цело време „се издефинирани“, а Вие и покрај тоа што се трудите од петни жили, дефинирањето на мускулите оди многу бавно. Зошто? Одговорот се крие во миксот на...
бицепсот

Сè што треба да знаете за бицепсот!

Еден од мускулите на телото кој им е меѓу поважните на мажите е бицепсот. Како фитнес ентузијасти постојано имаме различни цели, односно недостатоци на нашето тело кои сакаме да ги подобриме. Зависно од генетиката, исхраната,...
тренинг

Како да го подобрите закрепнувањето по тренинг

Кога сте во теретана, верно се држите до вашата тренинг програма. Дисциплината и желбата да водите здрав живот е тоа што ве тера да ги туркате границите. Но сигурно некогаш сте осетиле дека иако...
здравите навики

Во потполност се враќаме на здравите навики и вежбачките рутини

Иако ова лето беше различно од сите лета до сега, сепак колку толку се одморивме, посетивме некој од нашите туристички центри, јадевме и пиевме малку поопуштено. Корона вирусот ни го промени животот. Од март...

Дали ибупрофенот ни помага или наштетува при вежбањето?

Доколку чувствувате некоја болка пред или после вашето вежбање, пиењето на ибупрофен може да биде решението за вашите маки. За помалку од 20 минути апчињата си ја завршуваат својата работа. Болката се намалува, па...
вежбате

Внимавајте во кој дел од денот вежбате

Целта која сакаме да ја постигнеме со вежбањето е секако од најголемо значење. Па веројатно видовите на фитнес програми кои ги практикувате се во фокусот. Но дали сте размислувале за тоа какво влијание има...

ПОПУЛАРНО