Почетна Фитнес страница 2

Фитнес

фасцијата

Откријте ги можностите на фасцијата

Ја занемаруваме фасцијата, влакнестотот ткиво кое ги држи нашите мускули. Во поново време, се покажа дека игра клучна улога во тоа како се движи вашето тело и зошто повремено боли. Колку побрзо научите да...
хидрирање

Совети за хидрирање за време на интензивни тренинзи

За време на интензивен тренинг, се потиме многу, па така внесот на вода за време на тренинг треба да биде оптимален за да остане телото хидрирано. Клучот е во подготовката, хидрирање на телото пред,...
согорување на маснотии

Hybrid Running- тренинг за согорување на маснотии

Хибридното трчање е совршена комбинација на тренинг за согорување на маснотии и за секој кој сака да ја намали телесната тежина. Честопати, прво што ни паѓа на ум кога помислуваме на слабеење се броењето...
дишење

Како техниката на дишење може да ви помогне да го израмните стомакот

Стомачен вакум е вежба заснована на дишење, која ќе ви овозможува да ги зајакнете вашите стомачни мускули без интензивна физичка активност. Или едноставно ... помогнете си да изградите six-pack стомачни побрзо применувајќи ја оваа...
навики

Девет начини да изградите здрави навики за вежбање

Последнава година повеќето го прифатија предизвикот за подобро тело. Па така за некои вежбањето стана секојдневие или рутина. Некои неможејќи да го направат рутина вежбањето се откажуваат. Фитнес експертите советуваат и даваат неколку насоки...
Мускулна меморија

Мускулна меморија: како да се вратите во форма побрзо

Паузата од тренинг предизвикува губење на мускулната маса, но не треба да се грижите бидејќи тука е мускулната меморија. Мускулот кој веќе еднаш е изграден полесно се враќа во форма отколку кај почетник. Ако...
Hydrow

Hydrow машина за веслање со интересен додаток

Инвестирањето во некоја машина за вежбање е добра идеја. Во моментов меѓу опремата која е на располагање е и Hydrow, машина за веслање. Но оваа справа е нешто повеќе од едноставна машина за вежбање,...
песна

Најдобрите песни наменети за вежбање

Исцрпувачката сесија на HIIT или било каков друг тренинг може да се надмине доколку имаме мотивација. Менталните и физичките граници може да се преминат исто така доколку му се даде на умот нешто друго...
облеката

Како облеката може да влијае на тренингот?

Додека вежбате треба да бидете фокусирани на подобрување на вашата издржливост. Но дали сте знаеле дека облеката која ја носите додека вежбате може да влијае на издржливоста? Носењето на соодветна облека додека вежбате може да...
Креатин

Креатин- колку е ефикасен и безбеден?

Еден од најпроучуваните додатоци на планетата. Креатин суплементите како и секој друг суплемент е ефикасен и безбеден доколку се зема по точно определена доза во зависност од тоа што сакате да постигнете. Што е креатин...

ПОПУЛАРНО