Почетна Фитнес

Фитнес

бицепси

Пет задолжителни вежби за совршено обликувани бицепси

И покрај сета содржина што можете да ја најдете на социјалните мрежи, тренинзите за вашите бицепси или најефективниот тренинг на овие мускули, одеднаш можат да станат најзапоставениот дел од секојдневните рутини за тренирање... Со неодамнешните...

Професионален тренер ја открива тајната за слабеење и губење на мастите

Професионалниот бодибилдер и фитнес тренер Пол Ревелија секојдневно ги споделува своите совети за губење маснотии преку неговиот канал на YouTube... Информирајќи ги своите следбеници за неговите лични искуства подготвувајќи се за натпревар во бодибилдинг, овој...
фитнес

Фитнес тренер на славните лица ги откри своите трикови и совети за исхрана

Магнус Лајгдбак е фитнес тренер кој соработуваше со некои од најголемите холивудски ѕвезди за да им помогне да дојдат во совршена форма за нивните улоги, од ѕвездите на Justice League Бен Афлек и Гал...
тренинг

Функционален тренинг за активирање на целото тело

Ви претставуваме тренинг кој нема да ви одземе премногу време, но затоа добро ќе ве измори и физички ќе ве подготви за сите активности. Ова е фантастичен тренинг кој ќе го активира целото ваше...
рамена

Неколку совети за оние кои сакаат поголеми и посилни раменици

Самопрогласениот „хардгејнер“, Џеси Лаико, природно поседува мошне слаба физиономија, која му креира сериозни потешкотии кога станува збор за изградба на мускулната маса. Овој човек го документираше својот двегодишен пат на телесна трансформација на Athlean-X...
телесни масти

Лесни промени кои ќе ви овозможат да достигнете 15% телесни масти

Фитнес тренерот Пол Ревелија ги објасни сите промени кои ги креирал во своите рутини кои му помогнале да се симне на само 10 проценти телесни масти, во рамките на подготовките за еден фитнес настан....
форма

Трикови за топење на мастите и достигнување на совршена форма

Дон Саладино е легендарен личен тренер од Њујорк, кој со својата работа им помогнал на голем број ѕвезди да ја достигнат својата врвна физичка форма, пред се за оние актери кои имаат потреба за...
Лара Сантини

Хрватската фитнес бомба Лара Сантини е најсилната жена на светот

Лара Сантини е позната по својата љубов кон фитнесот и во моментов е најуспешната дама во овој спорт на светот. Сантини во моментов е носител на двојна круна, европски и светски првак во бодибилдинг,...
Даниел Крејг

Како Даниел Крејг ја одржува совршената форма за улогата на Бонд

Џејмс Бонд се наоѓа на самиот врв меѓу легендарните филмски ликови, но во последното издание на деценискиот филмски серијал, тој исто така беше и најсилниот и најсуровиот протагонист во светот на филмот. Последното издание...
машки модел

Како да постигнете тело на врвен машки модел?

Да се биде машки модел може да изгледа како лесна работа, но тие луѓе напорно работат на одржување на нивната линија, бидејќи од нивниот изглед зависи бројот на ангажмани кои го имаат. Покрај тоа...

ПОПУЛАРНО