Фитнес

Дојде пролет, разбудете го вашето тело!

Крајно време е да го разбудите вашето тело! Штетата која сте си ја нанесле изминатиов период со внесување нездрава храна и хибернирање во текот на зимата сега е крајно време да ја поправите Градењето на...
фитнес

8 одлични фитнес апликации

Клучот за остварување на зацртаните фитнес цели е константноста во вежбањето. Физички трансформации на телото се случуваат само доколку секој изминат ден во фитнес центар ги надминувате своите очекувања и можности. Следењето на нашиот прогрес...
фитнес грешки

Не ги правете овие фитнес грешки

Во овој период сите си поставуваме одредени цели кои сакаме да ги постигнеме. Сигурен сум дека на таа листа се губењето на по некој килограм или пак градењето на фитнес тело. За полесно да...
смути

Предлог смути кое може да го испиете наместо доручек или веднаш после вежбање

Изблендирајте и уживајте! Смути #1 Потребно е: 2 дози протеин од ванила ¼ лажичка цимет ¼ лажичка екстракт од ванила 1 лажица путер од бадем 250 мл вода или обезмастено млеко Смути #2 Потребно е: 250мл обезмастено млеко ...
ски

Ски сезоната е на прагот, дочекајте ја подготвени!

Сега е право време да започнете да го подготвувате вашето тело за да го издржи вашето скијачко уживање. Силната мускулатура и физичката кондиција ќе ви бидат најдобри пријатели доколку сте фанови на овој спорт....

Топли протеински напитоци

Опуштете се и уживајте во овие супер едноставни и топли напитоци. Подготвени за помалку од 3 минути, овие високо-енергетски напитоци ќе ја одржуваат енергијата на Вашето тело на оптимално ниво и ќе ве загреат!...
Протеински плочки

Протеински плочки со путер од кикирики

Во трка со времето, кога ви здодеало од протеинските плочки завиткани во светкава хартија, кога дома немате ништо друго освен чипс а сакате да се придржувате кон некој режим на исхрана. Нема ништо поубаво...
физички недостатоци

Недостатоци кај машкото тело и како да ги корегирате

Иако некои шампиони го достигнале врвот со комбинација на идеална генетика и многу работа и посветеност, сепак тешко се одржува совршена фигура. Останатите се бориме со чести физички недостатоци, некои вродени , а некои...
Чиа пудинг

Чиа пудинг- здрав почеток или крај на денот

Постојат бројни придобивки од ова семе со висока хранлива вредност, кое ни овозможува внес на протеини, витамини (А, Б, Е и Д), минерали ( калциум, калиум, бакар, железо, манган и цинк). Ова семе кое...
Протеински шејк со овес

Протеински шејк со овес

Овој шејк може да го замени доручекот пред скијање. Потребно е: 3-4 лажици овесни снегулки 2 дози протеин од ванила ½ лажичка цимет 1 лажица сецкани бадеми 2 лажици јаворов сируп 250мл вода или млеко со ниска масленост Избледирајте 1-2 минути и...

Популарно