Почетна Автомобили

Автомобили

Toyota Aygo X

Тест Toyota Aygo X: Урбан самурај

Мал е бројот на автомобилски производители кои сè уште се залагаат за производство на автомобили од А-сегментот, како еден од нив Toyota реши на европските купувачи да им понуди комплетно нова визија на „компактен...
Skoda Enyaq iV FestEVal

Škoda направи уникатен кампер од Enyaq iV наречен FestEVal

Филијалата на Škoda во Велика Британија најде интересен начин да ја нагласи практичноста на Enyaq со претворање на електричниот теренец во кампер. Оваа уникатна, еднократна камперска верзија на нивниот целосно електричен SUV, пристигнува токму...

Mini Aceman концептот е најава за иднината на марката

Mini ја покажа својата визија за електричната иднина со Aceman концептот, нов кросовер кој според големината се сместува меѓу Mini Cooper и Mini Countryman. Со храбар дизајн и нова технологија, Mini Aceman концептот го...
Kia Sportage

Тест Kia Sportage: Нова перцепција на позната тема

Во Kia одлучија силно да ја притиснат педалата и на моделот Sportage да му обезбедат комплетно нов и особено карактерен екстериер, создадено е целосно дигитално решение во кабината, а тука е и новата линија на мотори. Набројаните елементи се задолжени за...
Renault 5 Diamant

Renault 5 Diamant, уникатна преработка на легендарниот автомобил

Претставен во 1972 година, Renault 5 стана еден од најпопуларните автомобили досега, бидејќи повеќе од пет милиони единици од првата генерација беа продадени до 1984 година кога пристигна втората генерација. За да ја одбележи...
Pagani Huayra Codalunga

Codalunga e специјална верзија на Pagani Huayra во во ограничена серија

Pagani ја направи Huayra Codalunga, „longtail“ варијанта на својот препознатлив суперавтомобил. Pagani го создаде овој модел по барање на двајца клиенти кои работеа со одделот Grandi Complicazioni на компанијата, кој е специјализиран за еднократни...

Bentley Continental GT и GTC S за уште поспортски изглед и чувство

Bentley ја претстави гамата S за Continental GT и GTC, која се фокусира на спортскиот стил и уживањето во возењето, следејќи го тримот Azure кој е фокусиран на удобноста. Моделите ја прошируваат гамата S...

Porsche и Puma го слават 50-тиот роденден на 911 Carrera RS 2.7 со специјални...

Porsche и германскиот бренд за спортска опрема Puma се здружуваат за да ги лансираат Suede RS 2.7 Limited Edition. Овој асортиман на патики е достапен во комбинации на бои кои се инспирација од класичната...
MC20 Cielo

Maserati го претстави MC20 Cielo Spyder

По претставувањето на MC20, дојде ред и на Spyder верзијата која го носи името MC20 Cielo. „Cielo“ на италијански значи небо, што е повеќе од соодветно име за суперавтомобилот кој само со допир на...
Rolls-Royce Phantom

Rolls-Royce го опреми Phantom со уште повеќе луксуз од претходно

Rolls-Royce одлучи дека е време Phantom да мине низ фаза на освежување. Серијата II пристигнува со дискретни ажурирања кои започнуваат напред, каде што се наоѓа осветлената Pantheon пресликувајќи го изгледот на помалиот Ghost. Забележително...

ПОПУЛАРНО