Како и секогаш, германскиот врвен моден бренд за мажи, Hugo Boss ја претстави колекцијата за пролет 2020. 

 Колекцијата е минималистичка, модерна и се состои од сите нешта кои урбаниот и елегантен маж би требало да ги поседува во својот гардеробер – капути, јакни, дуксери, џемпери, панталони, маици со кратки ракави и додатоци како очила, ремени и торби.