Wales Bonner и Adidas неодамна ја претставија својата нова колаборација за пролет/лето 2022 година, што воедно е четврти пат лондонската компанија и гигантот за спортска опрема да креираат заеднички проект.

Новата колекција е директно инспирирана од познатите модели на патики од седумдесеттите и осумдесеттите години, музиката и стиловите кои молскавично се проширија низ светот.

Adidas

Елементите на новата колекција имаат две различни линии, а брендот Wales Bonner е задолжен да ја врати популарната Samba силуета и да ги претстави Country патиките. Samba е направена од луксузни материјали, вклучувајќи преклопи и детали од превртена кожа, вклучени на материјали слични на крокодилска кожа. Новите патики доаѓаат во црвена/бела или бела/зелена комбинација. И двете опции имаат специјално дизајнирани врвки кои се вклопуваат во палетата на бои на патиките.

Adidas

За линијата Country, Wales Bonner и Adidas оживуваат и два целосно заборавени дизајни, од кои првиот е претставен во црна боја, комплет со три превртени кожни ремени од страна и брендирани сегменти од врвот на прстите, заедно со златни детали и црно/бело врвки. Друга шема на бои вклучува тонски кафеав дизајн, нагласен со сини детали на врвките.

Колекцијата Wales Bonner x Adidas Originals е достапна сега преку апликацијата Adidas Confirmed.