МОДА

Тод Снајдер направи зимска верзија на култните Clarks Originals модели

Секогаш присутниот гуру за машката мода, Тод Снајдер, повторно е во центарот на вниманието. Најновата колаборација на дизајнерот е зимскиот редизајн со Clarks Originals...

За маж во вистинска смисла на зборот!

ПОПУЛАРНО

УМЕТНОСТ

Inside Out инсталација на македонските културни работници

Уметноста може да е двигател за промени, да ги постави вистинските прашања, да отвори нови можности, да го разбуди општеството и да влијае на...
Haas Brothers Unicorn Octopus

Haas Brothers Unicorn Octopus нож за писма

Ако сакате уникатни парчиња и сте склони кон купување на импресивни парчиња облека, додатоци, парфеми, пијалаци, автомобили... овој нож за писма наречен Haas Brothers...
Себастијан Еразурис

Неверојатна колекција мебел од Себастијан Еразурис

Себастијан Еразурис е чилеански дизајнер, уметник и претприемач кој во 2017 година го основа студиото Cross Lab во Њујорк, кое ги меша уметноста, технологијата,...

ГАЏЕТИ

Razer Fossil

Razer и Fossil лансираат паметен часовник за најтврдокорните гејмери

Дури и најмалите детали можат да придонесат да имате предност во однос на конкуренцијата, особено во светот на гејмингот, каде паметните часовници можат да...
Sony QD-OLED

Sony го претстави првиот QD-OLED 4K телевизор на светот

На годинешното издание на CES, јапонскиот технолошки гигант Sony го претстави својот Masters Series A95K, првиот комерцијален QD-OLED 4K телевизор на светот, кој ќе...
LG Media Chair

LG Media Chair е концепт со 55-инчен ротирачки ТВ

Новиот Media Chair концепт на LG би можел да ја направи домашната забава уште позабавно искуство. Футуристичката полу-кружна лежалка е наведена како „ултимативнен уред...

ЗАБАВА

Дали сте подготвени за првиот Ford Bronco G.O.A.T !

На овогодинешната ЅЕМА можеа да се видат секаков вид на проекти. Секако, еден од поинтересните е овој Ford Bronco. Овој примерок е размрдан со Vossen...
пиварници

Најдобрите пиварници во светот

Пиво, закуски, разладување, пријатели, нешто на кое неможете да одолеете бидејќи сте љубител на пивото. Сега е време да осмислите една поинаква авантура и...

Репортажа – Азилија Африка

Зуење нè надмина на падината на кратерот Емпаакаи, авион си заминуваше мавтајќи со прошталните крилја. Џиновските дрвја од тешко-да-се-помине-џунглата го прикриваат погледот на дното...