Кога го градите гардероберот, треба добро да мислите на основите.Тоа треба да се класични парчиња кои можете да ги носите со сè. А треба да ги поседувате, дури и вашиот личен стил да е малку поневообичаен. За интервју за работа, некаква вечера или свадба или состанок – ова е листата на најосновните, најзадолжителните и неопходни парчиња облека во гардероберот на секој маж. 

Гардероберот
Тегет палто со две копчиња Станува збор за едноставно парче кое може да го носите со секоја комбинација.

 

Гардероберот
Сина стуктурирана кошула Вложете во убава кошула во сина боја, која ви стои беспрекорно и со палто и без него.
Еднобојна вратоврска Истото важи и за вратоврската. Нека биде еднобојна и најдобро во некоја потемна нијанса како тегетот. Ќе направи да изгледате многу елегантно.
Фармерки од темен тексас Ако сакате да носите фармерки со убава кошула или јакна, 9 од 10 пати тие треба да се темни, slim fit и без избелени делови.
Црни оксфордки Патиките знаат да изгледаат одлично и на одело. Но, понекогаш потребно е да оддадете почит или да изгледате поелегантно. Тогаш, потребни ви се црни кожени чевли.