Секоја сезона има нови модни новитети кои доаѓаат и си одат, но некои се избираат за да останат. Оваа година, без оглед на температурата, стиловите се потопли од кога било. Од преголеми пуфер јакни до светли нијанси, ова би можело да биде совршено време за подновување на гардеробата. Ако ви треба инспирација или сакате да купувате, ова се главните модни трендови во машката мода за Е/З 2020 година.

  • Полнети елеци

Кажете збогум на студенилото со овие пуфер елеци. Меката внатрешност и тенката надворешност овозможува стилизизирање скоро за секоја пригода. За неутрални аутфити, држете се до темни нијанси како црна, сива или јаглен. Меѓутоа, ако се чувствувате авантуристички, не можете да ја заобиколите богатата нијанса како бебе-розова, сина, па дури и црвена боја.

Стилизирајте ги со кошули, јакни или дуксер со долги ракави. Не плашете сè да експериментирате и со различни големини – понекогаш, развлечената верзија на надворешната облека може да изгледа одлично со кроен костум.

  • Џемпери во риги

Еден од најпознатите универзално ласкави стилови е џемпер, и овие верзии во риги не се исклучок. Без разлика дали станува збор за предимензиониран дизајн или нешто друго, можете да ја миксате и мешате вашата облека и да го направите тоа без напор.

Оваа сезона, изберете контрастни нијанси како црвена и сина или држете сè до традиционалната страна со темни нијанси како темносина, зелена или бургундец боја. Оваа облека овозможува совршена можност да експериментирате со слоеви – додајте копче надолу на вашиот ансамбл и оставете ги ракавите да висат лабаво под плетенината.

машката мода

  • Рибарски капи

Задржете топло и направете го тоа со стил со најжешката облека за главата. Скромниот рибар Бини обезбедува супериорна удобност додека изгледа елегантно. Завртете го долниот дел на капата нагоре или оставете го навлечен на задниот дел од главата за поопуштено чувство. За време на постудените сезони, можете да се потпрете на овој додаток за да го „бустнете“ изгледот, кежуал или на друг начин и направете готоа без напор.

  • Светло сини нијанси

Без оглед на температурата, може да изгледате пожешко од кога и да е во светло сина боја. Pantone бојата на годината прави бранување низ сезоната, со оваа свежа нијанса која се појавува скоро насекаде. Не мора да носите цела облека од оваа нијанса, но можете да ја воведете во додатоците, па дури и во пар чевли. Тоа веднаш ќе го разведри вашето расположение и изгледот и ќе додаде возбудлива димензија на вашата веќе одлична гардероба.

  • Панталони во впечатлив дезен

Со овој тренд морате да играте самоуверено. Шарените панталони не се повеќе за диско; можете да ги носите насекаде. Од едноставна вратоврска до сложено графичко печатење, нема ограничувања во овој тренд. Тоа е совршена можност да експериментирате со бои.

  • Функционално

Обрнете внимание на овој препознатлив тренд; ни доаѓа. Овие елеци, кои често се носат над горниот дел од вашата облека, овозможуваат моментален удар на моќта и лесно ќе го исполираат вашиот изглед. Изберете додаток со џебови, патенти или силна шара – сè е во самоекспресијата. За да останете усогласени со „military“ чувство, држете сè до зелените, каки или кафеавите нијанси.

  • Долги кожени палта

Бидете затоплени и вратете ги 90-тите години во долг кожен капут. Потсетувајќи на Матрикс, овие зимски основи се лесен начин да изгледате стилски без да претерате. Ако сте љубител на Sci-Fi филмот, изберете темна нијанса за да го потенцирате вашиот стил, но ако сакате да експериментирате, зошто да не најдете нешто во камел?

Постојат многу различни големини на реверите што можете да ги пробате – можете да изберете предимензионирани, обични или без. Оваа горна облека ќе ја однесе вашата игра со гардеробата на следното ниво.

машката мода

СИТЕ ПРАВА ЗАДРЖАНИ-НИТУ ЕДЕН ДЕЛ, ТЕКСТ ИЛИ ФОТОГРАФИЈА НЕ СМЕЕ ДА СЕ РЕПРОДУЦИРА ИЛИ ДИСТРИБУИРА НА БИЛО КОЈ НАЧИН И НА БИЛО КОЈ ЈАЗИК БЕЗ ПРЕТХОДНА СОГЛАСНОСТ ОД РЕДАКЦИЈАТА НА ММАГАЗИН. НОСИТЕЛ НА АВТОРСКИТЕ ПРАВА ВРЗ ТЕКСТОТ И ФОТОГРАФИИТЕ Е АМПТЕАМ ДООЕЛ.