МОДА

Louis Vuitton ја претстави колекцијата LV Aerogram

Louis Vuitton претстави нов елегантен асортиман машка кожна колекција на додатоци насловена LV Aerogram. Инспирацијата уметничиот директор на модниот бренд ја нашол во Аерограмот,...

За маж во вистинска смисла на зборот!

ПОПУЛАРНО

УМЕТНОСТ

Haas Brothers Unicorn Octopus

Haas Brothers Unicorn Octopus нож за писма

Ако сакате уникатни парчиња и сте склони кон купување на импресивни парчиња облека, додатоци, парфеми, пијалаци, автомобили... овој нож за писма наречен Haas Brothers...
Себастијан Еразурис

Неверојатна колекција мебел од Себастијан Еразурис

Себастијан Еразурис е чилеански дизајнер, уметник и претприемач кој во 2017 година го основа студиото Cross Lab во Њујорк, кое ги меша уметноста, технологијата,...
Dolce & Gabbana

Соработка помеѓу Smeg и модната куќа Dolce & Gabbana

Модната куќа Dolce & Gabbana ги разубавува кујнските апарати на компанијата Smeg и внесува дизајнерска свежина во вашот дом. Колекцијата на кујнски апарати насловена...

ГАЏЕТИ

Timekettle WT2 Edge

Timekettle WT2 Edge, слушалки кои можат да преведат до 40 јазици во реално време

Истражувајќи ја меѓукултурната комуникација, компанијата која стои позади Timekettle WT2 Edge, може да се пофали дека ги има создадено првите слушалки кои прават двонасочни...
Vaonis

Vaonis претстави револуција во светот на астрономијата

Стартап компанијата Vaonis ги претстави Vespera и Stellina, истражувачки станици кои совршено комбинираат телескоп и камера, кои имаат за цел да го револуционизира светот...
Samsung

Новата серија на Samsung S21 е врвот на максимализмот кај паметните телефони

Доколку решивте да се подновите во 2020 година со нов уред, тогаш Samsung го имаше вистинскиот телефон за вас. На официјалниот веб-сајт на јужнокорејскиот...

ЗАБАВА

Lupin

Lupin е новата хит серија на Netflix

Серијата Lupin во продукција на Netflix, е модерна верзија на саканиот француски крадец џентлмен, а веќе се соочува со голема популарност на најпознатиот стриминг...

Светски великани на рок музиката, заедно во супергрупата „Intelligent Music Project“

Intelligent Music Project (IMP) е еден од најинтересните светски музички рок проекти во последните десет години. Носители на супергрупата IMP се рок легендите Симон...
SONDORS

SONDORS претстави електричен мотор по прифатлива цена

Metacycle е новиот електричен мотор на SONDORS дизајниран за авантуристи. Со целата еколошка „етикета“ во Metacycle е претставена новата „еко-рамка“ на компанијата со елегантен,...