[vc_row full_width=”stretch_row_1400 td-stretch-content”][vc_column width=”1/1″][/vc_column][/vc_row][vc_row el_class=”td-ss-row”][vc_column width=”2/3″][vc_raw_html]JTNDIS0tJTIwUmV2aXZlJTIwQWRzZXJ2ZXIlMjBBc3luY2hyb25vdXMlMjBKUyUyMFRhZyUyMC0lMjBHZW5lcmF0ZWQlMjB3aXRoJTIwUmV2aXZlJTIwQWRzZXJ2ZXIlMjB2NS4zLjElMjAtLSUzRSUwQSUzQ2lucyUyMGRhdGEtcmV2aXZlLXpvbmVpZCUzRCUyMjExJTIyJTIwZGF0YS1yZXZpdmUtaWQlM0QlMjIxZTkxMzRlMjdkNWFkYWE2NGM2Y2NiYzZjNjdiNjg1YiUyMiUzRSUzQyUyRmlucyUzRSUwQSUzQ3NjcmlwdCUyMGFzeW5jJTIwc3JjJTNEJTIyJTJGJTJGYWRzLmF2dG9wbHVzLm1rJTJGd3d3JTJGZGVsaXZlcnklMkZhc3luY2pzLnBocCUyMiUzRSUzQyUyRnNjcmlwdCUzRQ==[/vc_raw_html]

МОДА

За маж во вистинска смисла на зборот!

[/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_widget_sidebar sidebar_id=”td-default”]
[/vc_column][/vc_row][vc_row full_width=””][vc_column width=”1/1″]
[vc_row_inner][vc_column_inner width=”1/3″]

УМЕТНОСТ

Inside Out инсталација на македонските културни работници

Уметноста може да е двигател за промени, да ги постави вистинските прашања, да отвори нови можности, да го разбуди општеството и да влијае на...
Haas Brothers Unicorn Octopus

Haas Brothers Unicorn Octopus нож за писма

Ако сакате уникатни парчиња и сте склони кон купување на импресивни парчиња облека, додатоци, парфеми, пијалаци, автомобили... овој нож за писма наречен Haas Brothers...
Себастијан Еразурис

Неверојатна колекција мебел од Себастијан Еразурис

Себастијан Еразурис е чилеански дизајнер, уметник и претприемач кој во 2017 година го основа студиото Cross Lab во Њујорк, кое ги меша уметноста, технологијата,...
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″]

ГАЏЕТИ

VW Office Chair

VW претстави канцелариско столче со карактеристики на автомобил

Volkswagen го претстави веројатно најкомплексното канцелариско столче што некогаш постоело, интегрирајќи голем број карактеристики што вообичаено би ги наоѓале во автомобилите. Ова еднократно столче...
Shift Robotics

Shift Robotics ги претстави „најбрзите патики на светот“

Компанијата за роботика и инженерство со седиште во Питсбург, Shift Robotics, ги претстави своите патики на батерии - Moonwalkers. Компанијата наведува дека станува збор...
Bugatti Carbone Limited Edition

Bugatti го има првиот паметен часовник направен од карбон на светот

Bugatti уште еднаш соработува со VIITA за да го развие првиот паметен часовник во светот чие куќиште е целосно направено од карбонски влакна. Материјалот...
[/vc_column_inner][vc_column_inner width=”1/3″]

ЗАБАВА

Exeneo на Italdesign е оф-роуд суперавтомобил за Gran Turismo

Многу производители на автомобили ги открија своите концепти Vision Gran Turismo низ годините, а сега е редот на италијанската дизајнерска куќа да го стори...
Греми 2022

Креациите на Греми 2022 подеднакво привлечни како и победниците

64-тото доделување на Греми наградите се одржа во Лас Вегас за прв пат во историјата на Музичката Академија. Иконите на индустријата го прославија овој...
Intelligent Music Project

Roni Romero и Intelligent Music Project ќе ја преставуваат Бугарија на Евровизија

Додека минатогодишните победници на Евровизија, Манескин, го освојуваат светот и неодамна ја споделија сцената со легендарните Ролинг Стоунс во Лас Вегас, Бугарија се погрижи овогодинешниот избор...
[/vc_column_inner][/vc_row_inner][/vc_column][/vc_row]